Mielagėnų globos namai atšventė Užgavėnes

Mielagėnų Pal. J.  Matulaičio parapiniuose globos namuose vasario 21 dieną šurmuliavo Užgavėnės. Teatralizuotoje šventėje akį traukė persirengėlių kostiumai, vyko tradicinė Kanapinio ir Lašininio kova, skambėjo šmaikščios melodijos, ragauta gardumynų.

Užgavėnių šventę vedė nešpetnas ponaitis Saulius Boldiševič, vis pykęs ant permainingų vasario orų ir įvairiausiais būdais bandęs išvaryti žiemą. Iš pradžių ponaitis kreipėsi į čigonę (vaidino Globos namų direktorė Milda Žievienė), kuri savo atliekamomis melodijomis – tariamai viena už kitą baisesnėmis – privertė žiemą šiek tiek išsigąsti.

Netrukus užvirė Kanapinio (Kazimiro Romankevičiaus) bei Lašininio (Sauliaus Bukausko) dvikova. Pastarieji savo jėgas išbandė traukdami virvę, o į taktą skambėjo teminė muzika bei linksmų senolių aplodismentai. Deja, nugalėjus Kanapiniui, pusnys nei iš kiemo, nei iš pačių Mielagėnų vis tiek nesitraukė.

Tuomet žiemą pagąsdinti sumanyta ne po vieną, o dideliu būriu – garsiai muzikuojant ir dainuojant. Tad scenoje pasirodė persirengėliai-darbuotojai, vadovaujami Globos namų buities sektoriaus vadovės, užimtumo specialistės Danutės Gaidelienės.     

O kaip gi Užgavėnės be sočių patiekalų! Senoliai tądien vaišinosi lašiniais, įvairių rūšių blynais, spurgomis, žagarėliais, kuriuos nuo ankstaus ryto ruošė šauni Globos namų virėjų komanda.

Tiesa, šventėje dalyvauti negalėjusius gyventojus persirengėliai-darbuotojai su vaišėmis ir dainomis aplankė jų kambarėliuose, o patys ištvermingiausieji dar ilgai šėlo Užgavėnių diskotekoje.

DAUGIAU NAUJIENŲ