Užimtumas

Jūs ką tik pravėrėte Mielagėnų globos namų užimtumo kambario duris. Čia mes užsiimame širdžiai malonia veikla – individualiai ar grupėse kuriame įvairiausius darbelius, muzikuojame, žaidžiame stalo žaidimus, paprasčiausiai žiūrime televizorių ar net mokomės spausdinti kompiuteriu.   

Būdami kartu galime dalintis džiaugsmu, prisiminimais, o kartais – ir nubraukti ašarą. Na o tiems, kurie dėl silpnesnės sveikatos prisijungti negali, užimtumas yra organizuojamas jų kambarėliuose.     

Muzika. Užimtumo kambaryje esančiame segtuve sugulę dainų tekstai. Daugiausiai jų – lietuvių liaudies. Būtent liaudies melodijas garsiausiai traukia mūsų globotiniai, pritariami akordeono, gitaros ar armonikos garsų. Dainų mylėtojų ratas vis plečiasi, o kurie dainuoti dar nedrįsta – dažnai ateina entuziastų bent pasiklausyti.      

Renginiai. Su muzika, dainomis, šventiškai dekoruotais pyragais ir net pačių gyventojų parašytomis eilėmis minime svarbiausias valstybines ir kalendorines šventes. Taip pat klausomės pas mus besisvečiuojančių atlikėjų koncertų. Su džiaugsmu sveikiname ir gimimo dieną švenčiančius globotinius, kasdieniuose žingsniuose jiems linkėdami Dievo palaimos, o širdyse – šviesos kupinų minčių.    

Rankdarbių dirbtuvėlės. Kokie bus mūsų kūrybiniai darbeliai – priklauso nuo metų laiko. Paveikslėlius su gėlėmis klijuojame vasarą, o štai rudenį mus džiugina rudens lapai. Užimtumo kambaryje taip pat lipdome iš plastilino, piešiame, spalviname. Yra močiučių, kurios mėgsta megzti.     

Daržininkystė. Tiems, kurie mėgsta auginti daržoves, turime gerų žinių. Geradariai mums padovanojo erdvų šiltnamį, kuriame užimtumo specialistai ir gyventojai kartu augina pomidorus, agurkus, salotas ir kitus žalumynus. Derlius – nepaprastai skanus.       

Gyvūnų terapija. Globotiniams gerą nuotaiką dovanoja mažieji mūsų draugai – papūgėlės ir katinas. Gyventojai gyvūnėlius labai myli, juos maitina, o šie atsidėkoja suteikdami kuo geriausių emocijų.     

Sportas. Judesys svarbus kiekvienam žmogui, kad ir kokio amžiaus jis bebūtų. Todėl gyventojams nuolat siūlome pasinaudoti Globos namuose esančiais treniruokliais. Ir čia norėtume net truputį pasigirti: besimankštinančių reguliariai – tikrai yra.     

Ekskursijos. Vasarą itin pamėgome būti gamtoje, maudytis ežere, o vieną dieną nusprendėme, kad norime nuvažiuoti dar toliau ir pamatyti dar daugiau. Neseniai viešėjome prie Baltijos jūros, o šiuo metu jau planuojame naujas keliones.     

Stalo žaidimai.
Šaškės, domino ar kiti stalo žaidimai itin džiugina mus ilgais rudens ar žiemos vakarais.