Mielagėnų globos namuose – spalvinga saviraiškos popietė

Mielagėnų Pal. J. Matulaičio parapiniuose globos namuose lapkričio 10 dieną surengtas antrasis projekto „Senolių ir suaugusių asmenų su negalia bendruomeniškumo stiprinimas“renginys. Tai – Mielagėnų globos namų bendruomenės saviraiškos popietė, kurioje skambėjo poezija, pasakojimai ir dainos.

Koncertą pradėjo Globos namų darbuotojų dainų ansamblis, vadovaujamas buities sektoriaus vadovės, užimtumo specialistės Danutės Gaidelienės. Šiam kolektyvui talkino globotinis Saulius, muzikavęs netradiciniu instrumentu – tarka.

Renginio metu Globos namų gyventojos Galina, Liuda, Ona, Teklė ir Teresė skaitė eiles, dalijosi prisiminimais, užminė mįslių. Jautriai skambėjo senjorės Liudos ir direktorės Mildos Žievienės duetas, taip pat – būrio močiučių ir D. Gaidelienės atliekamos melodijos.

Koncerto vinis – dainingų Globos namų vyrų pasirodymas (vadovas – Raimondas Žievys). Į sceną šis kolektyvas žengė pirmą kartą, tačiau jau nuo pirmų akimirkų spinduliavo drąsa ir puikia nuotaika.

Žinoma, tądien dainavo ne tik scenoje pasirodę dalyviai. Popietė užbaigta bendra daina „Ant kalno klevelis“, nuaidėjusi po visas Globos namų kerteles.

Projektas „Senolių ir suaugusių asmenų su negalia bendruomeniškumo stiprinimas“ finansuojamas Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšomis. Už jas įsigyti 4 mikrofonai, 2 kolonėlės, mikšerinis pultas, 6 stovai mikrofonams ir kolonėlėms laikyti, taip pat – laidai minėtoms priemonėms sujungti. Nauja garso aparatūra per kūrybos popietę užtikrino, kad žiūrovai puikiai girdėtų visus atlikėjus.

Primename, jog projekto  tikslas – stiprinti Mielagėnų globos namų gyventojų bendruomeniškumą, pasitelkiant kokybiškas kultūrines paslaugas. Projekto uždaviniai yra gerinti aplinkos, kurioje vykdomos kultūrinės veiklos, kokybę; puoselėti Globos namų gyventojų kūrybiškumą bei saviraišką; skatinti meno kolektyvų savanorystę Globos namuose, taip mažinant Globos namų gyventojų socialinę atskirtį.  

Pirmas Mielagėnų globos namų projekto „Senolių ir suaugusių asmenų su negalia bendruomeniškumo stiprinimas“  renginys vyko spalio 7 dieną. Tąkart geros nuotaikos kupiną pasirodymą Mielagėnų globos namuose surengė Rimanto Ankėno vadovaujama Švenčionių miesto kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Kaimynai“ ir pasakorė Renata Sliesoraitytė.

DAUGIAU NAUJIENŲ