Muzikos fiestos ir bendrystės pasaulyje

Mielagėnų Pal. J. Matulaičio parapiniuose globos namuose geros nuotaikos kupiną pasirodymą spalio 7 dieną surengė Švenčionių miesto kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Kaimynai“ ir pasakorė Renata Sliesoraitytė (vadovas Rimantas Ankėnas). Šis koncertas – Mielagėnų globos namų projekto „Senolių ir suaugusių asmenų su negalia bendruomeniškumo stiprinimas“ dalis.

Projektą finansuoja Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Už gautas lėšas Mielagėnų globos namai įsigijo renginiams organizuoti itin reikalingų ir jų kokybę padėsiančių užtikrinti priemonių – 4 mikrofonus, 2 kolonėles, mikšerinį pultą, 6 stovus mikrofonams ir kolonėlėms, taip pat – laidų mikrofonams jungti.

„Ilgėjantys ir vėstantys rudens vakarai mus kviečia pabūti muzikos fiestos ir bendrystės pasaulyje. Pasidžiaukime muzikuojančių savanorių koncertu ir nauju projektu, kuris užtikrins puikų garsą ne tik šioje, bet ir ateityje vyksiančiose šventėse“, – renginio pradžioje kalbėjo Globos namų direktorė Milda Žievienė.   

Netrukus Švenčionių muzikantai, pasitelkdami naują garso aparatūrą, Globos namų bendruomenei ėmė griežti melodingas liaudies dainas. Meno vadovas R. Ankėnas nuolat pakalbindavo žiūrovus, taip juos dar labiau įtraukdamas į koncerto sūkurį. Daug susižavėjusių šypsenų taip pat sulaukė pasakorės R. Sliesoraitytės tarmiškai porinami nutikimai – apie muzikanto Antano nuotykius, žmogaus gyvenimo metus bei kt.

Dar muzikinėje popietėje suskambo gimtadienio himnas „Ilgiausių metų“. Jis sugiedotas Globos namų gyventojui Stanislovui, kuriam direktorė M. Žievienė įteikė dovaną.

Net ir renginiui pasibaigus – linksmybės tęsėsi. Švenčioniškiai smagiai muzikavo eidami Globos namų koridoriais, dainavo ir šoko kartu su gyventojais. Taip pat užsuko į silpniau besijaučiančių bei į koncertą negalėjusių ateiti gyventojų kambarėlius.

Mielagėnų globos namų projekto „Senolių ir suaugusių asmenų su negalia bendruomeniškumo stiprinimas“  tikslas – stiprinti Mielagėnų globos namų gyventojų bendruomeniškumą, pasitelkiant kokybiškas kultūrines paslaugas. Uždaviniai – gerinti aplinkos, kurioje vykdomos kultūrinės veiklos, kokybę; puoselėti Globos namų gyventojų kūrybiškumą bei saviraišką; skatinti meno kolektyvų savanorystę Globos namuose, taip mažinant Globos namų gyventojų socialinę atskirtį.

Būtent pagerinti kultūrinių veiklų aplinką ir leido nauja garso aparatūra. Pastaroji svarbi organizuojant bet kokias šventes, tačiau rengiant jas senoliams ir asmenims su negalia, ji atlieka papildomą misiją – padeda geriau girdėti turintiems susilpnėjusią klausą. Nuosava garso aparatūra taip pat padidino Globos namų savarankiškumą: šios technikos daugiau nereikės skolintis iš geranoriškų asmenų.  

DAUGIAU NAUJIENŲ