Senolių džiaugsmui – pasakiškas projektas

Mielagėnų Pal. J. Matulaičio parapiniai globos namai pradeda įgyvendinti naują projektą „Bendruomeniškumo stiprinimas pasitelkiant teatralizuotas muzikines pasakas“. Projekto metu senoliams ir suaugusiems asmenims su negalia bus pristatyti trys kūriniai – „Karalaitis varlė“, „Oi oi, primušė“, „Žmogus, lapė ir vilkas“.

„Mielagėnų globos namų darbuotojų patirtis rodo, kad daugeliui senolių ir suaugusių asmenų su negalia patinka klausytis pasakų, dainuoti liaudies dainas, stebėti teatralizuotus darbuotojų pasirodymus. Tai inspiravo idėją sujungti šiuos elementus į vieną ir pradėti rengti teatralizuotas muzikines pasakas“, – sakė Globos namų direktorė Milda Žievienė.

Teatralizuotų muzikinių pasakų metu skambės Mielagėnų globos namų darbuotojų rolėmis skaitomi pasakų tekstai, juos papildys teminės liaudies dainos, kurias kartu dainuoti bus kviečiami pasakos žiūrovai – Globos namų gyventojai bei kiti Mielagėnų miestelio senoliai, neįgalieji.

Pasakomis numatyta pradžiuginti ir Globos namuose gyvenančius, bet dėl itin sunkios sveikatos būklės negalinčius judėti asmenis, taip pat – vienišus Mielagėnų seniūnijos senolius bei projekto partnerio – Didžiasalio vaikų globos ir paramos šeimai centro – mažuosius klientus.

Projektą finansuoja Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija, veiklų įgyvendinimui skyrusi 1871 Eur. Už šias lėšas buvo įsigyti personažų kostiumai – varlės, princesės, meškino, vilko, briedžio, kiškio, taip pat nupirkta lapės kaukė, karaliaus karūna ir apsiaustas. Liaudies dainos ir kiti pasakų muzikiniai intarpai skambės pritariant naujam liaudiškam būgnui, lietaus varpeliams ir metalofonui, o žiemiškai pasakos „Žmogus, lapė ir vilkas“ erdvei sukurti bus pasitelkta sniego mašina su specialiu jai pritaikytu skysčiu.

Tiesa, rugsėjo 19 dieną pasakų personažas vilkas jau lankė kambarėliuose gulinčius gyventojus. Pirmieji įspūdžiai išties puikūs: Globos namuose skambėjo juokas, muzika, ne vienas panoro apkabinti aštriadantį vilką, paglostyti jo švelnų kailį.

Projekto tikslas – stiprinti socialiai pažeidžiamų asmenų bendruomeniškumą, pasitelkiant teatralizuotas muzikines pasakas.

DAUGIAU NAUJIENŲ